Sonraki Sayfa
Kalan ürün sayısı :17
1 2 >

 

Binlerce yıl öncesinden değişime uğramadan günümüze ulaşmış yerli tohumlar ve yöresinde geleneksel yöntemler ile üretilen birçok ürünü çiftçilerden sofranıza getirdik.

Atalık tohum bakliyat ürünlerimizden soğuk sıkım zeytinyağlarına kadar birçok geleneksel ürün en doğal hali ile Anadolia'da.

Devamını Okuyunuz Gizle

 

Bin Yıllık Hasat

Akdeniz tipi beslenmenin vazgeçilmezi olan ve günün her öğünü tüketilebilen zeytinyağı, besin değerleri ve sağlık açısından büyük önem taşır. Cilt sağlığından kalbe, beyin sağlığından antioksidan etkisine kadar birçok yararı bulunan polifenoller, zeytin ve zeytinyağında bol miktarda bulunur, öyle ki zeytinyağı yoğun polifenol içeren tek bitkisel yağdır. Polifenoller antioksidan özellikleri ile öne çıkmaktadır. Antioksidanlar ise vücutta hücreleri koruyup bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek verirler. Polifenollerin zarar görmemesi ve sağlıklı bir şekilde korunması için, zeytinyağının soğuk sıkım tekniği ile üretilmesi büyük önem taşımaktadır. Siz de sofralarınızda ve yemeklerinizde sağlıklı ve gerçek bir soğuk sıkım zeytinyağı kullanmak istiyorsanız Anadolia zeytinyağlarımızı mutlaka denemelisiniz.

 

Üreticiden Sofranıza Doğal Fermente Sirkeler

Değişik hammaddelerden farklı yöntemlerle elde edilen ve kullanılan meyveye göre tadı, rengi, özellikleri ve faydaları değişen sirkeler; yüzyıllardır en çok tüketilen gıda çeşitlerinden biridir. Sirke yapımı, alkollü bira yapımı kadar eski olsa da sirke yapımı ve kullanımının ilk belgelenmiş kanıtı, MÖ 3000 yıllarında eski Babiller tarafından yapılmıştır. Öncelikle hurma, incir ve biradan sirke yapılmış ve bunu hem mutfak hem de tıbbi amaçlarla kullanmışlarıdır. Doğal fermantasyon yöntemiyle elde edilen sirkeler, kullanılan meyve ya da sebzenin tüm niteliklerini içinde barındırması sebebiyle mineral, vitamin ve enzimler yönünden oldukça zengin, son derece sağlıklı bir besindir. Doğal fermantasyon yoluyla üretilen sirkelerde kapak açıldıktan sonra hava aldığı sürece tortu, renk değişimi ve sirke yüzeyinde "ana" adı verilen şeffaf bir tabaka oluşumu gözlenebilir. Bunlar bozulma belirtisi değildir ve sirke tekrar süzülerek kullanılabilir. Bu durum fermantasyonun devam ettiğini sirkenin “pastörize” ve “filtre” edilmediğini gösterir. Anadolia doğal fermantasyon sirke çeşitleri ile sirkenin faydalarını tüm yönleriyle keşfedip, %100 doğallığı ve ayrıcalıklı lezzeti bir arada deneyimleyin!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR