Anadolia Serpme Kahvaltı Keyfi

Ezine beyaz peynir, Trakya eski kaşar, Erzincan tulum peyniri, Kars çeçil peyniri, Gönen sepet peyniri (kuru kayısı ve ceviz ile servis edilir), Ayvalık siyah zeytin, Ayvalık yeşil zeytin, reçel, Trabzon tereyağı, bal, tahin ve pekmez, mevsim yeşillikleri, söğüş, acuka, kaymak, kızarmış patates, pişi, yumurtalı soğan kavurması, ızgara sucuk, simit, poğaça ve sınırsız çay.

Karadeniz Dalgası Kahvaltı Keyfi

Ezine beyaz peynir, Trakya eski kaşar, Erzincan tulum peyniri, Trabzon tel peyniri, örgü peynir (kuru kayısı ve ceviz ile servis edilir), Ayvalık siyah zeytin, Ayvalık yeşil zeytin, reçel, Trabzon tereyağı, bal, yoğurt ve pekmez, mevsim yeşillikleri, söğüş, sahanda kavurmalı yumurta, muhlama/kuymak, kaygana, turşu kavurması, mısır ekmeği ve sınırsız çay.

Anadolia Gurme Kahvaltısı

Ezine beyaz peynir, Trakya eski kaşar, Erzincan tulum peyniri, Van otlu peynir, Kars çeçil peyniri (ceviz ve kuru kayısı ile servis edilir), tahin helvası, Trabzon tereyağı, kaymak, bal, yöresel reçeller, pastırma, sahanda yumurta, Ayvalık yeşil zeytin, Ayvalık siyah zeytin, 3 çeşit meze, söğüş, sucuk ızgara, menemen, soğan kavurması, pişi, gözleme, tandır ekmeği ve sınırsız çay.

Pişili Kahvaltı

Ezine beyaz peynir, Trakya eski kaşar, yöresel reçeller, bal, fıstık veya fındık kreması, 4 adet pişi ve iki bardak çay.

Hızlı Kahvaltı

Ezine beyaz peynir, taze kaşar peyniri, Ayvalık siyah zeytin, Ayvalık yeşil zeytin, söğüş, reçel, haşlanmış yumurta, patates, simit ve iki bardak çay.

Sahanda Tereyağlı Yumurta

Sahanda Sucuklu Yumurta

Sahanda Pastırmalı Yumurta

Sahanda Kavurmalı Yumurta

Sahanda Çakallı Menemen

Domates, yeşil biber, Trabzon tereyağı, yumurta sarısı ve baharatlar.

Sahanda Menemen

Karışık Omlet

Sucuk, kaşar, mantar.

Mantarlı Omlet

Sade Omlet

Pişi

Kalem Börek

Muhlama / Kuymak

Karadeniz mısır unu, Trabzon tereyağı ve tel peyniri ile yapılan Karadeniz Bölgesi'nin özel lezzeti…

Kaygana

Yumurta, un, süt, maydanoz, dereotu ile yapılan Karadeniz Bölgesi'nin özel lezzeti…

Peynir Tabağı

Ezine peyniri, eski kaşar, çeçil peyniri.

Günün en önemli öğünü olarak görülen kahvaltının, günlük alınması gereken enerji ve besin miktarının ilk halkası olması bakımından güne başlarken insana dayanıklılık sağladığı bilinmektedir. Kültürlere göre farklılık gösteren kahvaltı, Anadolu'da da yörelere ve bölgelere göre değişiklik göstermektedir.

Devamını Okuyunuz Gizle

Anadolu mutfağında kahvaltının zengin çeşitliliğe sahip olmasının temel nedeni Türklerin beslenme alışkanlıkları, Anadolu'nun coğrafi yapısı ve iklimidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR