1

 

Kahvaltı sofralarının en doğal ve geleneksel gurme tatlarını Anadolia'da bulabilirsiniz.
Saf Kafkas arı ırkının yaşadığı ve UNESCO tarafından Dünyanın Biyosfer Rezervlerinden biri ilan edilen bölgeden Macahel balı, mevsiminde toplanan meyvelerden şeker pancarı ile üretilen ev yapımı tadında reçel ve marmelatlarımıza kadar kahvaltı sofralarınızı neşelendirecek birçok ürünü sizlere sunuyoruz.

Devamını Okuyunuz Gizle

Bal

Kahvaltıların en sevileni, binlerce yıldır tatlandırıcı olarak kullanılan, doğal gıda denince ilk akla gelen ürünlerden olan balın faydaları saymakla bitmez. Doğru beslenmenin bir parçası olarak düzenli tüketilecek bal, başka hiçbir yerde bulamayacağınız faydalarla sizi destekler, yaşam kalitenizi arttırır. Ülkemizin ilk ve tek "Biyosfer rezerv alanı" seçilen Macahel'den, yüzlerce endemik bitkiye sahip Ardahan yöresinden sofralarınıza taşıdığımız balın doğallığına hayran kalacaksınız.

 

Zeytin

Zeytin, kutsal kitaplarda ve çeşitli mitolojilerde adı çokça geçen bir meyvedir. Kutsallığın, bereketin, bolluğun, bilgeliğin, barışın simgesi olmuştur. Aynı zamanda kahvaltılarımızı süsleyen zeytin Omega 3 ve Omega 6 asitleriyle tam bir sağlık deposudur. Zeytinlerimiz doğal fermantasyonla yeme olgunluğuna getirilir, süreci hızlandırmak için müdahale edilmez. Hiçbir katkı maddesi içermez ve kimyasal işlemden geçmez.

 

Tahin ve Pekmezler

Tahin ve pekmez lezzeti ile herkesin hayran kaldığı, kahvaltı sofralarının sağlıklı tatlısıdır. Geleneklerimize bağlı kalarak, katkı maddesi kullanmadan %100 susamdan tahin ve %100 meyveden pekmez yapıyoruz. Ürünlerimizde sadece meyvenin kendi şekerini kullanıyoruz.

 

Reçeller ve Marmelatlar

Osmanlı Mutfağı’dan günümüze uzanan vazgeçilmez bir reçel kültürü vardır. Reçel, Osmanlı’da itibarı yüksek bir yiyecekmiş ve mutfağın bir bölümü reçel yapımı için ayrılır, gece gündüz reçel yapılırmış. O dönemde reçelin kendisi gibi sunuş şekilleri de çok önemli ki reçel kavanozları, reçellik diye bilinen özel kaplarda sunumlar yapılıyormuş. Gelen konuklara ise Türk kahvesi ikramından önce ağzı tatlandırmak maksadıyla reçel sunuluyor. Anadolia reçelleri de geleneklerimize bağlı kalarak, özenle seçilen ve mevsiminde toplanan meyveler ile üretilir. %65 meyve oranı ile kristal toz şeker ile üretilen, ev yapımı tadında reçel ve marmelatlarımız kahvaltı sofralarınızın vazgeçilmezi olacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR