DOĞAL ZEYTİNYAĞLARI

DOĞAL SİRKELER

PAKETLİ GIDA ÜRÜNLERİMİZ

ANADOLIA PASTANE

 

En mutlu anlarınıza eşlik edecek pastane ürünleri Anadolia'da.

Doğum Günü Pastaları
Kişiye Özel Pastalar
Tatlılar
Kurabiyeler
Pastane

HEDİYELİK GIDA PAKETLERİMİZ

ANADOLU LEZZETLERİ

 

Anadolu’nun kültürel zenginliğini yansıtan yöresel mutfağımıza özgü yemeklerimiz

en doğal malzemeler ile kaliteden ödün vermeden Anadolia'da.

 

YÖRESİNDEN LEZZETLER

 

Binlerce yıl öncesinden değişime uğramadan günümüze ulaşmış yerli tohumlar ve yöresinde

geleneksel yöntemler ile üretilen bir çok ürünü çifçilerden sofranıza getirdik.

Atalık tohum ürünlerimizden soğuk sıkım zeytinyağlarına kadar birçok

geleneksel ürün en doğal hali ile Anadolia'da.

 

 

 

KEŞFETMEYE DEVAM EDİN

Anadolu’nun Destansı Lezzetleri

Edirne’den Van’a, Rize’den Hatay’a Anadolu’nun dört bir yanında gelişen damak tadı, lezzetin kültürel birikimi Anadolia’da buluşuyor. Lezzetlerin her birinin kokusundan, tadından yayılan bilgelik bir araya geliyor.
 

Ocağımız, evimiz, ailemiz… Yemekle yayılan damak tadımız ortak kültürümüz olmaya devam ediyor. Dostluğun sofrası Anadolia’da kuruluyor; ekmeğin mayasında, tatlının şerbetinde geleneğe uzanan yolculuk başlıyor.
 

Anadolu yakasının gözde semtlerinden Kozyatağı’nda, toplu taşıma ve özel aracınızla son derece rahat ulaşılabilir bir lokasyonda siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.
 

Yöresel tatlarla taçlandırdığımız, çok özel serpme kahvaltılarımız, zengin yemek menüsü, pastane ve cafe hizmetimiz, geçmişin mirasını günümüze taşıyan hediyeler, yöresinden doğal, ata tohumu ile üretilmiş coğrafi işaretli ürünlerimiz ile konsept mağazamızı da keşfedebilir, gününüzü zenginleştirebilirsiniz.
 

Kurumsal etkinliklerinizi, doğum günlerinizi, özel davetlerinizi en güzel şekilde geçirmeniz ve anlam katmanız için sizleri bekliyoruz.
 

Kaliteli ve güler yüzlü hizmet ile keyif dolu bir gün geçirmek için siz de Anadolia’da yerinizi alın…

Gelin Tanış Olalım!

Devamını Okuyunuz Gizle

“Türklerin Anadolu'ya gelişiyle birlikte Orta Asya’dan getirilen mutfak kültürünün, yerleşik halkın kültürüyle bütünleşerek çeşitlendiğini görüyoruz. Türklerin Anadolu'daki medeniyetleri birleştirerek kurdukları büyük imparatorluk Osmanlı'da ise mutfak kültürü daha sistematik bir hal almış, padişah ve sarayın ileri gelenleri için düzenlenen ziyafetlerle Anadolu mutfak kültürü zenginleşmiştir. Osmanlı mutfağı, Cumhuriyet'le birlikte İstanbul’dan Anadolu’ya açılarak diğer yörelerle etkileşime girmiş her geçen gün gelişen bugünkü Anadolu mutfağı oluşmuştur. Günümüzde geleneksel Anadolu mutfak kültürü, teknolojik gelişmeler ve iletişimin artmasıyla dünya mutfak kültüründe hatırı sayılır bir konuma sahiptir.

Anadolu’nun kültürel zenginliğini ve gurme lezzetlerini sizlerle buluşturmak adına yola çıktık.

Türkiye’nin dört bir yanında kaybolmaya yüz tutmuş yerel tohumları, geleneksel lezzetleri korumak ve yeni gelen nesillere aktarmak için çalışıyoruz.

Amik ovasında yetişen Karakılçık ata tohumundan bulgur, un ve makarna gibi yerli tohum ürünlerin yanında, Coğrafi işaretli Kelkit kuru fasulyeden Uşak tarhanaya, Denizli top kekikten Kahramanmaraş pul biberine kadar birçok ürünü bulabilirsiniz.

ATALIK TOHUM

Anadolu tarihine katkıda bulunan atalık tohumlar, kültürel mirasımızı oluşturan en önemli unsurlardan biridir.

Atalık tohumlar binlerce yıldır değişen koşullara uyum sağlayarak günümüze ulaşmayı başarmış güçlü tohumlardır.

Yerel veya ata tohumu olarak da bilinen atalık tohum, atalarımızın geçmişte kullandığı ve hiçbir işlem görmeden olduğu gibi kalan doğal tohumdur.

Anadolu'da yüzyıllardır kullanılan ve genetiği değiştirilmemiş bu tohumlardan üretilen ürünlerden alınan yeni tohumlar bir sonraki yılın ekiminde kullanılır.

Bu tohum-ürün-tohum döngüsü atalık tohumun varlığını sürdürmesini ve gelecek nesillere bozulmadan ulaşmasını sağlar.

Atalık tohumların korunması, geçmişin mirasını geleceğe aktardığından tarımın geleceği için oldukça önemlidir.

Bizlerde yerli üretimi ve çiftçiyi destekleyerek atalık tohumları sofranıza ulaştırmak için çalışıyoruz.

COĞRAFİ İŞARET

Coğrafi İşaret, temel olarak bir yöresel ürün adını ifade eder. Yöresel ürünler, bulundukları ya da üretildikleri bölge ile özdeşleşir ve orası ile anılır.

Bu anlamda “Coğrafi İşaret”, belirgin bir niteliği, ünü veya diğer özellikleri bakımından kökeninin bulunduğu yöre, alan, bölge veya ülkeyle özdeşleşmiş bir ürünü gösteren işarettir.

Ürünün gerçek üreticilerini koruması nedeniyle kırsal kalkınmaya aracılık eder ve ülke ekonomisine de katkı sağlar.

Bununla birlikte sahte üretimlerin engellenmesi ile ürünün gerçek üreticisinin yaşayabileceği olası kayıpları da önlemiş olur.

Binlerce yıl öncesinden değişime uğramadan günümüze ulaşmış yerli tohumlar ve yöresinde geleneksel yöntemler ile üretilen birçok ürünü çiftçilerden sofranıza getirdik.

Atalık tohum bakliyat ürünlerimizden soğuk sıkım zeytinyağlarına kadar birçok geleneksel ürün en doğal hali ile Anadolia'da.

Bin Yıllık Hasat

Akdeniz tipi beslenmenin vazgeçilmezi olan ve günün her öğünü tüketilebilen zeytinyağı, besin değerleri ve sağlık açısından büyük önem taşır. Cilt sağlığından kalbe, beyin sağlığından antioksidan etkisine kadar birçok yararı bulunan polifenoller, zeytin ve zeytinyağında bol miktarda bulunur, öyle ki zeytinyağı yoğun polifenol içeren tek bitkisel yağdır. Polifenoller antioksidan özellikleri ile öne çıkmaktadır. Antioksidanlar ise vücutta hücreleri koruyup bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek verirler. Polifenollerin zarar görmemesi ve sağlıklı bir şekilde korunması için, zeytinyağının soğuk sıkım tekniği ile üretilmesi büyük önem taşımaktadır. Siz de sofralarınızda ve yemeklerinizde sağlıklı ve gerçek bir soğuk sıkım zeytinyağı kullanmak istiyorsanız Anadolia zeytinyağlarımızı mutlaka denemelisiniz.

Üreticiden Sofranıza Doğal Fermente Sirkeler

Değişik hammaddelerden farklı yöntemlerle elde edilen ve kullanılan meyveye göre tadı, rengi, özellikleri ve faydaları değişen sirkeler; yüzyıllardır en çok tüketilen gıda çeşitlerinden biridir. Sirke yapımı, alkollü bira yapımı kadar eski olsa da sirke yapımı ve kullanımının ilk belgelenmiş kanıtı, MÖ 3000 yıllarında eski Babiller tarafından yapılmıştır. Öncelikle hurma, incir ve biradan sirke yapılmış ve bunu hem mutfak hem de tıbbi amaçlarla kullanmışlarıdır. Doğal fermantasyon yöntemiyle elde edilen sirkeler, kullanılan meyve ya da sebzenin tüm niteliklerini içinde barındırması sebebiyle mineral, vitamin ve enzimler yönünden oldukça zengin, son derece sağlıklı bir besindir. Doğal fermantasyon yoluyla üretilen sirkelerde kapak açıldıktan sonra hava aldığı sürece tortu, renk değişimi ve sirke yüzeyinde "ana" adı verilen şeffaf bir tabaka oluşumu gözlenebilir. Bunlar bozulma belirtisi değildir ve sirke tekrar süzülerek kullanılabilir. Bu durum fermantasyonun devam ettiğini sirkenin “pastörize” ve “filtre” edilmediğini gösterir. Anadolia doğal fermantasyon sirke çeşitleri ile sirkenin faydalarını tüm yönleriyle keşfedip, %100 doğallığı ve ayrıcalıklı lezzeti bir arada deneyimleyin!

Kahvaltı sofralarının en doğal ve geleneksel gurme tatlarını Anadolia'da bulabilirsiniz.

Saf Kafkas arı ırkının yaşadığı ve binden fazla endemik bitki çeşitliliğine sahip Hatila vadisi balından, mevsiminde toplanan meyvelerden katkı maddesi kullanılmadan şeker pancarı ile üretilen ev yapımı tadında reçel ve marmelatlarımıza kadar kahvaltı sofralarınızı neşelendirecek birçok ürünü sizlere sunuyoruz.

Bal

Kahvaltıların en sevileni, binlerce yıldır tatlandırıcı olarak kullanılan, doğal gıda denince ilk akla gelen ürünlerden olan balın faydaları hafife alınmamalıdır. Doğru beslenmenin bir parçası olarak düzenli tüketilecek bal, başka hiçbir yerde bulamayacağınız faydalarla sizi destekler, yaşam kalitenizi arttırır. Ülkemizin ilk ve tek "Biyosfer rezerv alanı" seçilen Macahel'den, Milli parklar statüsünde olan yüzlerce endemik bitkiye sahip Hatila Vadisi balının doğallığına hayran kalacaksınız.

Zeytin

Zeytin, kutsal kitaplarda ve çeşitli mitolojilerde adı çokça geçen bir meyvedir. Kutsallığın, bereketin, bolluğun, bilgeliğin, barışın simgesi olmuştur. Aynı zamanda kahvaltılarımızı süsleyen zeytin Omega 3 ve Omega 6 asitleriyle tam bir sağlık deposudur. Zeytinlerimiz doğal fermantasyonla yeme olgunluğuna getirilir, süreci hızlandırmak için müdahale edilmez. Hiçbir katkı maddesi içermez ve kimyasal işlemden geçmez.

Tahin ve Pekmezler

Tahin ve pekmez lezzeti ile herkesin hayran kaldığı, kahvaltı sofralarının sağlıklı tatlısıdır. Geleneklerimize bağlı kalarak, katkı maddesi kullanmadan %100 susamdan tahin ve %100 meyveden pekmez yapıyoruz. Ürünlerimizde sadece meyvenin kendi şekerini kullanıyoruz.

Reçeller ve Marmelatlar

Türk Mutfağında ve Osmanlı Mutfağından günümüze uzanan vazgeçilmez bir reçel kültürü vardır. Reçel, Osmanlı’da itibarı yüksek bir yiyecekmiş. Mutfağın bir bölümü reçel yapımı için ayrılmış ve burada gece gündüz reçel yapılırmış. Reçelin kendisi gibi sunuş şekilleride çok önemliymiş. Reçel kavanozları, reçellik diye bilinen özel kaplar mevcutmuş. Gelen konuklara Türk kahvesi ikramından önce ağız tatlandırmak maksadıyla reçel sunulurmuş. Anadolia reçelleri geleneklerimize bağlı kalarak, özenle seçilen ve mevsiminde toplanan meyveler ile üretilir. %65 meyve oranı ile katkı maddesi kullanılmadan kristal toz şeker ile üretilen, ev yapımı tadında reçel ve marmelatlarımız kahvaltı sofralarınızın vazgeçilmezi olacaktır.

Temel öğünlerinizin yanı sıra atıştırmalık saatlerinizde sağlıklı ve yüksek kaliteli beslenmeye ne dersiniz?

Birçoğu Coğrafi İşaretli geleneksel ürünlerden oluşan atıştırmalık ürünlerimizi mutlaka denemelisiniz. Kahramanmaraş’ta tarhana ile yapılan cipslerden, Elazığ’da yöreye özgü magnezyum zengini bir kumda kavrulan Ağın leblebisine kadar birçok ürün Anadolia’da. Katkı maddesi, renklendirici ve kıvam artırıcı ilave etmeden, %100 doğal olarak üretim yapan üreticilerimizden, taptaze bir şekilde sizlere ulaştırıyoruz. İçerdikleri lif, vitamin ve mineraller sayesinde farklı yaş gruplarının yanında çocuklarınıza da gönül rahatlığı ile yedirebileceğiniz lezzetleri sunuyoruz.

Artık ara öğünlerinizi çok daha sağlıklı lezzet kaçamaklarına dönüştürmek sizin elinizde!

Türk kahvesi, genç, yetişkin, yaşlı demeden hemen hemen herkesin vazgeçilmezleri arasında yer alan, günün her saati tüketilebilen bir içecektir.

Hatrı 40 yılı geçecek Türk kahveleri arkadaş sohbetlerine eşlik eder ve kız isteme, bayram merasimleri gibi geleneksel etkinlerin olmazsa olmazıdır.

Lezzetli ve hijyenik paketlenmiş Türk kahvelerini Anadolia Gurme üzerinden, hızlı ve güvenli teslimat imkanından yararlanarak satın alabilirsiniz.

ANADOLU LEZZETLERİ

Her köşesinden ayrı bir lezzet ayrı bir tarif, farklı bir mutluluk fışkırır Anadolu'nun...

Anadolu'nun bereketli mutfağı, binlerce yıldır yüzlerce kültür ve medeniyetten beslenmiş, üstünde yaşayanlara her zaman bir çanak yemek sunmuştur.

"Türk mutfağı” denince akla gelen ilk lezzetlerden biri kebaptır. Neredeyse bin yılı aşkın süredir Anadolu topraklarında yapılan kebabın anavatanı Güneydoğu Anadolu ve Doğu Akdeniz kabul ediliyor.

Anadolu’nun bu kültürel zenginliğini yansıtan yöresel mutfağımıza özgün yemeklerimizi en doğal malzemeler ile kaliteden ödün vermeden sizlere sunuyoruz.

Zırhla çekilen etlerin, yöresel baharatlar ile harmanlanarak müthiş lezzetlere dönüştüğü kebap çeşitleri artık Anadolia'da.

Türk mutfağının en önemli lezzetlerini Anadolia Gurme ile sizlere ulaştırıyoruz.

Şeflerimiz ana yemek ürünlerini geleneklerimizden kopmadan özenle hazırlıyor ve sizlerin beğenisine sunuyor.

Her damak tadına uygun et ve tavuk yemeklerinin yanında tercih edebileceğiniz vejetaryen menümüzde bulunmaktadır.

Ailenizle, sevdiklerinizle kuracağınız sofralarınızda benzersiz bir deneyim yaşayacaksınız.

Yöresel lezzetlerin en çok tercih edilen pide ve lahmacun çeşitlerini Anadolia Gurme ile sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Anadolia Gurme olarak Anadolu mutfağına uygun lezzetli menümüzü geleneklerimizden kopmadan titizlikle üretiyor ve sofralarınıza ulaştırıyoruz.

İster öğle yemeği ister akşam yemeği olarak yemeği tercih edebileceğiniz pide ve lahmacun çeşitlerimiz yediden yetmişe herkesin damak zevkine uyacaktır.

Özenle paketlenen, en beğenilen lezzetleri kolay ve güvenli bir şekilde Anadolia Gurme ile sipariş verebilirsiniz.

Anadolu yemek kültürünün en lezzetli kebap ve dürüm çeşitlerini Anadolia Gurme ile sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Anadolu mutfağına uygun menümüzü geleneklerimizden kopmadan titizlikle üretiyor ve sofralarınıza ulaştırıyoruz.

İster öğle yemeği ister akşam yemeği olarak yemeği tercih edebileceğiniz special kebap çeşitlerimiz yediden yetmişe herkesin damak zevkine uyacaktır.

Ailenizle, sevdiklerinizle kuracağınız sofralarınızda benzersiz bir deneyim yaşayacaksınız.

PASTANE

Anadolia, kaliteli malzemeler ile hazırlanan, birbirinden lezzetli pasta ve kurabiye çeşitlerini siz değerli müşterilerine sunmaya devam ediyor.

Kendini yenileyen ve her geçen gün genişleyen ürün çeşitleri ile dilediğiniz pasta ve pastane ürünlerini sipariş verebilirsiniz.

Özel günleriniz için pasta siparişi verebileceğiniz gibi hediye de oluşturabilirsiniz. İstanbul’da Anadolu yakasında her ilçeye hızlı bir şekilde siparişlerini ulaştıran Anadolia’da tüm ürünler taze olarak üretilmektedir.

Doğum günleri, söz ve nişan gibi unutulmayacak anlarda özel tasarımlı pasta siparişinizi WhatsApp hattından veya telefondan doğrudan sipariş de verebilirsiniz.

Üretimin her aşamasında hijyen kurallarından taviz vermeyen Anadolia’da, aynı anda birden fazla ürün siparişi verebilir ya da tek bir ürünü özel hediye paketi yaptırabilirsiniz.

Yenilenen ve güncel tutulan internet sitemizden ürün listesine ulaşabilirsiniz.

Anadolia pastane şefimizin özel reçeteleriyle hazırladığı tatlı ve tuzlu çeşitlerimiz, evde yapılmış gibi hep taptaze...

Ev buluşmalarında, iş toplantılarında tercih edilebilecek kuru pastalar her daman zevkini karşılayan çeşitli lezzetlerle Anadolia’da.

Çay ve kahve yanında tüketebileceğiniz doyurucu lezzetler hijyenik koşullarda hazırlanıp sizlere sunulmaktadır.

Tatlı ve Tuzlu kurabiyelerimizin yanında günün her saati açlığınızı giderebilecek börek, poğaça ve açma çeşitleri sizleri bekliyor.

Geleneksel lezzetlerimizden kopmadan, yenilikçi yaklaşımlarla beş çaylarında, misafir ağırlamalarında ya da iş toplantılarında sizlere özel lezzetler sunmaya devam ediyoruz.

En mutlu anlarınıza eşlik edecek pastalar Anadolia'da.

En taze ve kaliteli malzemeler ile üretilen pastalarımızla, tek seferde mumları üflemenin heyecanı sarsın içinizi…

Özel gün ve etkinliklerinize renk katacak, sizi ve sevdiklerinizi mutlu edecek her damak tadına uygun lezzetli pasta çeşitlerimizle fark yaratmaya devam ediyoruz.

Her çocuğun doğum gününde yediği pasta unutulmaz bir anı bırakır, bizde Anadolia olarak anılarınızı mutlu hatırlayacağınız lezzetli pastaları sizler için titizlikle özenerek üretiyoruz.

Uzun zamandır görmediğiniz ailenizi veya arkadaşlarınızı mutlu etmek isterseniz, onlar için özel tasarlanmış, özel gün pastalarımızdan satın alabilirsiniz.

Sevdiklerinize özel hazırlatacağınız pastalar onları özel hissettirecek ve sürekli hatırlayacakları bir anı bırakacaktır.

Günün her saati mutluluğu yeniden keşfetmenin adıdır Çikolata…

Usta eller tarafından hazırlanan Anadolia çikolatalar, başta bayramlar olmak üzere sevdiklerinize sunulan en tatlı hediyedir.

Sevdiklerinizi, doğum günlerinde, yeni iş ve terfi dönemlerinde mutlu etmenin en kolay yolu mis kokulu ve enfes lezzetli çikolatalardır.

Bayram, kız isteme gibi geleneksel merasimleri bir kutu çikolata ile daha özel hale getirebilirsiniz.

Kurumsal hediyelerinizde de tercih edebileceğiniz özel tasarım şık ahşap kutulu çikolatalarımızı Türkiye’nin her yerine sizlere ulaştırıyoruz.

Türk kahvesinin yanında tüketilebilecek çikolatalar hem sizi hem sevdiklerinizi mutlu edecektir.

Asırlardır en sevilen geleneksel tatlardan biri olan Türk lokumu, özel günlerin, kutlamaların ve sevinci paylaşmanın en leziz yolu olmuştur.

Damakları saran lezzetiyle dünyanın dört bir yanında severek tüketilen Türk lokumu, Türk mutfak kültürünün de önemli bir yansımasıdır.

Hatırı 40 yılı geçecek kahvelerinizin yanında yiyebileceğiniz lokumlar her evin vazgeçilmez ikramlılarındandır.

Özel kutlamalarda, kurumsal hediyelerinizde, doğum günlerinde, söz, nişan ve kız isteme merasimlerinde hediye verebileceğiniz özel tasarım kutusu ile Türkiye’nin her yerine sizlere ulaştırıyoruz.

Her damağa hitap eden yumuşacık dokusuyla, geleneksel yöntemlerle hazırlanan Anadolia lokum çeşitlerimizi mutlaka denemelisiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR